اولین لنت ترمز سرامیکی پارس ساخته شده برای ماشین خداداد عزیزی بود!

در اینجا اصول اولیه نحوه عملکرد سیستم آمده است: هنگامی که روی پدال ترمز خود پا می گذارید، خودروی شما مایع تحت فشار را از طریق خطوط ترمز خود به داخل یک کالیپر در هر چرخ، جایی که لنت های ترمز در آن قرار دارند، فشار می دهد.

روغن ترمز لنت ترمز سرامیکی پارس را به روتور دیسکی در هر چرخ فشار می دهد تا سرعت آن را کاهش دهد و به تدریج چرخ های شما را متوقف می کند.

به عبارت دیگر، سیستم ترمز شما انرژی جنبشی ماشین شما را از طریق اصطکاک اعمال شده توسط لنت های ترمز به انرژی حرارتی تبدیل می کند.

در این مقاله، نگاهی دقیق‌تر به این جزء حیاتی سیستم ترمز شما و مزایا و معایب هر نوع – به عنوان مثال لنت ترمز سرامیکی در مقابل نیمه فلزی – خواهیم داشت تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام یک برای وسیله نقلیه شما بهترین است.

سبک رانندگی

این روزها، رانندگان معمولاً بین سه نوع لنت ترمز انتخاب دارند: لنت ترمز سرامیکی در مقابل لنت ترمز نیمه فلزی در مقابل لنت ترمز ارگانیک همیشه اینطور نبود.

اولین استفاده از لنت ترمز به قرن نوزدهم باز می گردد.

برتا بنز – مخترع معروف و همسر کارل بنز بنیانگذار مرسدس بنز – با ایجاد اولین لنت ترمز از چرم برای ثبت اختراع اولیه خودرو خود در سال 1888 اعتبار دارد.

از آن زمان، مواد مورد استفاده برای ساخت لنت ترمز با پیشرفت تکنولوژی تکامل یافته است.

تا اواسط تا اواخر قرن بیستم، زمانی که ترمزهای درام به طور فزاینده ای با ترمزهای دیسکی مدرن جایگزین شدند، تولیدکنندگان شروع به تولید لنت های ترمز سرامیکی، فلزی و ارگانیک کردند که امروزه استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.