با سس مایونز 1 کیلویی در یک ساعت هزار کالری بسوزانید!

سس مایونز متنفران زیادی دارد از میان تمام چاشنی‌های موجود در یخچال، این چاشنی این قابلیت را دارد که خوش‌مزه‌ترین افراد را به سمت پایین بیاورد.

این اسپری های محبوب به لطف سس مایونز 1 کیلویی و سس مایونز به تنهایی امکان پذیر است. 

این بدان معنا نیست که سس‌های خامه‌ای همگی با یک قاشق هلمن درست می‌شوند – اگرچه اغلب اوقات مایونز یک میانبر عالی برای نسخه‌های خانگی ایجاد می‌کند – اما همه آنها با همان پایه مایونز درست می‌شوند: تخم‌مرغ، روغن و خردل.

این یک ترکیب عجیب است که دوست‌داشتنی‌ترین چاشنی‌های ممکن را می‌سازد.

ممکن است تهیه سس مایونز در خانه سخت و بیش از حد پیچیده به نظر برسد، در حالی که می توانید به سادگی مقداری از شیشه را بیرون بیاورید اما سس مایونز خانگی ارزش تلاش را دارد.

بافتی ابریشمی، صاف و خامه‌ای دارد که هرگز در انواعی که در فروشگاه‌ها خریداری می‌شوند پیدا نمی‌کنید – به غیر از طعم تازه و لیمویی که تنها زمانی به دست می‌آید که مواد ساده با هم ترکیب شده و بلافاصله مصرف شوند.

بله، به کمی صبر و چربی آرنج نیاز دارد، اما سس مایونز خانگی سخت نیست، و در نهایت شما بر یک تکنیک حیاتی آشپزخانه مسلط خواهید شد.

سس

نتیجه نه تنها ارزش چاشنی ساندویچ را دارد، بلکه به عنوان یک سس فانتزی برای مهمانی شام برای غوطه ور کردن سبزیجات، سیب زمینی سرخ کرده، میگو، که شما نام ببرید، ارزش دارد.

حدود 1 فنجان درست می کند

1 زرده تخم مرغ بزرگ، در دمای اتاق 30 دقیقه
1/2 قاشق چایخوری خردل دیژون
3/4 فنجان روغن زیتون یا گیاهی (یا ترکیبی)، تقسیم شده
1 قاشق چایخوری سرکه شراب سفید یا سرکه سیب
1 1/2 قاشق چایخوری آب لیموی تازه
1/4 قاشق چایخوری فلفل سفید
از طرف دیگر، تخم مرغ کامل در دنیا جریان اصلی است.
علاوه بر این، مواد اصلی روغن های گیاهی مانند روغن کلزا ، روغن سویا و سرکه برنج هستند که هیچ گونه خاصیت خاصی ندارند و مطابق با ذائقه مردم ژاپن هستند .
برای مردم اروپا و آمریکا این واقعیت که پیتزاهای تهیه شده با سس مایونز در ژاپن فروخته می شود و وجود سس مایونز که برای همه چیز از سس مایونز استفاده می شود عجیب به نظر می رسد، اما اگر از محصولات ژاپنی استفاده کنند، متوجه می شوند .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.