با لنت ترمز 206 والئو ماشین شما به پرواز در می آید

لنت‌های ترمز ارگانیک مانند لنت ترمز 206 والئو که گاهی لنت‌های ترمز ارگانیک غیرآبستوسی نامیده می‌شوند، از مواد طبیعی مانند شیشه و لاستیک و همچنین رزین‌هایی ساخته می‌شوند که می‌توانند در برابر حرارت بالا مقاومت کنند.

در واقع حرارت زیاد به چسباندن مواد لنت ترمز به یکدیگر کمک می کند. کولار همچنین یک جزء مهم در بسیاری از لنت های ترمز آلی است.

مزیت لنت های ترمز ارگانیک، از جمله لنت ترمز کولار، این است که از موادی ساخته شده اند که در هنگام سایش آلودگی ایجاد نمی کنند و همچنین راحت تر دفع می شوند.

آنها همچنین نرم تر از لنت ترمزهای ساخته شده از مواد دیگر هستند، به این معنی که اغلب ساکت تر هستند.

نقطه ضعف لنت‌های ترمز ارگانیک این است که به دلیل نرم‌تر بودن، معمولاً سریع‌تر سایش می‌شوند.

به دلیل این ملاحظات، لنت‌های ترمز ارگانیک برای وسایل نقلیه سنگین مانند کامیون‌ها یا خودروهایی با عملکرد بالا که ممکن است نیاز به توقف سریع از حداکثر سرعت داشته باشند، انتخاب خوبی نیستند.

لنت‌های ترمز ارگانیک و کولار برای خودروهای کوچکی که معمولاً رانندگی تهاجمی زیادی ندارند، مناسب‌تر هستند.

وزن سبک خودرو و همچنین توقف های سخت محدود، لنت های ترمز ارگانیک را در وضعیت خوبی نگه می دارد – و این باعث می شود که سواری نیز ایمن باشد.

لنت های ترمز سرامیکی عملکرد ترمزگیری فوق العاده ای را ارائه می دهند، در طول زمان به خوبی فرسوده می شوند و بسیار سبک وزن هستند.

همه اینها برای رانندگی با عملکرد بالا مهم هستند. خب بازم مشکل لنت ترمز سرامیکی چیه؟ آنها بسیار گران هستند.

لنت‌های ترمز سرامیکی از الیاف سرامیکی، مواد پرکننده، مواد باندینگ ساخته شده‌اند و حتی ممکن است مقدار کمی الیاف مس نیز درون خود داشته باشند.

از آنجایی که این قطعات ترمز عمدتاً سرامیکی هستند، گرما را به خوبی دفع می‌کنند، که عملکرد را حتی پس از توقف‌های سخت مکرر حفظ می‌کند. آنها همچنین با استفاده مکرر خیلی خراب نمی شوند.

این بدان معناست که آنها گرد و غبار کمتری نسبت به سایر انواع لنت ترمز تولید می کنند – و غباری که تولید می کنند رنگ روشن تری دارد و به چرخ ها نمی چسبد.

با این حال، به دلیل گران بودن آنها، لنت های ترمز سرامیکی برای هر نوع وسیله نقلیه ای مناسب نیستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.