برخورد لنت ترمز شیذر با صورت پسری موجب خرد شدن دندان هایش شد

لنت‌های ترمز یک بخش کلیدی ترمز هستند، زیرا اجزایی هستند که با روتورهای ترمز خودرو تماس برقرار می‌کنند و فشار و اصطکاک را وارد می‌کنند – آن دیسک‌های صاف و براقی که گاهی اوقات می‌توانید درست در پشت چرخ‌های برخی خودروها ببینید.

فشار و اصطکاک اعمال شده به روتور ترمز همان چیزی است که چرخ را کند و متوقف می کند. هنگامی که چرخ ها متوقف می شوند، وسیله نقلیه نیز حرکت نمی کند. اگرچه نقش لنت ترمز به عنوان قطعات ترمز بسیار ساده است، لنت ترمز خود چیزی جز این است.

لنت ترمز شیذر که دمای 300 تا 350 درجه سانتیگراد را تحمل می کنند برای رانندگی در شهر و رانندگی با سرعت نسبتا بالا کافی هستند.

خودروهای اسپرت مجهز به لنت ترمز شیذر هستند که می توانند دمای 900 درجه سانتی گراد را تحمل کنند، اما تنها زمانی که به 100 درجه سانتی گراد برسند، ترمز موثری را ارائه می دهند.

لنت

ضریب اصطکاک. بلوک هایی با ضریب اصطکاک 0.25 – 0.35 برای توقف وسیله نقلیه در هنگام رانندگی آرام کافی هستند. اینها مقادیری هستند که معمولاً قطعات غیر اصلی دارند.

ضریب اصطکاک در لنت ترمز شیذر اصلی کمی بالاتر است، حدود 0.3 – 0.5. در دمای کار 150 درجه سانتیگراد، لنت های ترمز ورزشی دارای ضریب اصطکاک پایین – 0.2 هستند. وقتی گرم می شوند، می توانند تا 0.5 افزایش پیدا کنند.

3. زمان عملیات. مقاومت در برابر سایش قطعه به موادی که از آن ساخته شده است بستگی دارد. یک پوشش اصطکاکی نرم سریعتر فرسوده می شود، در حالی که یک پوشش خیلی سخت منجر به سایش زود هنگام دیسک ترمز می شود.

سعی کنید لنت هایی را انتخاب کنید که ترکیب و مارک مشابهی با دیسک های ترمز دارند. هنگام انتخاب این اجزا، شرایط رانندگی و سبک رانندگی را در نظر بگیرید. فقط لنت ترمز را از تولید کنندگان قابل اعتماد خریداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.