تاثیر چرم خورشید بر آب و هوای منطقه!

چرم ، پوست حیوانات و پوست هایی که برای حفظ آنها با مواد شیمیایی فرآوری شده اند و برای استفاده به عنوان لباس، کفش، کیف دستی، مبلمان ، ابزار و وسایل ورزشی مناسب می باشند.

فرآیند مدرن تجاری چرم خورشید سازی شامل سه مرحله اساسی است: آماده سازی برای دباغی، دباغی، و پردازش چرم دباغی شده.

به عنوان یک مرحله مقدماتی، پوست باید به دقت پوست کنده شود و قبل از رسیدن به دباغی، هم در انبار و هم در حمل و نقل محافظت شود.

پوست ظرف چند ساعت پس از مرگ حیوان شروع به تجزیه می کند.

برای جلوگیری از این اتفاق، پوست با یک فرآیند آبگیری که شامل خشک کردن هوا، نمک مرطوب یا خشک یا ترشی کردن با اسیدها و نمک ها قبل از حمل به دباغی است، درمان می شود.

احتمالاً باستانی ترین پارچه مورد استفاده بشر، چرم یک صنعت جهانی چند میلیارد دلاری است. 

چرمتقاضا برای کالاهای چرمی در حال رشد است – اما انتقاد از تأثیر شدید زیست محیطی آن که باعث علاقه شدید به جایگزین های پایدار شده است، افزایش می یابد.

چرم پوست حیوانی است که از مو پاک می‌شود، برای حفظ آن فرآوری می‌شود (یا دباغی می‌شود) و سپس با رنگ، برجسته‌سازی یا احساس خاصی تکمیل می‌شود.

سپس تولیدکنندگان این محصول را به کفش – کاربرد اصلی – و همچنین لباس، لوازم جانبی مد، دکوراسیون داخلی و اثاثه یا لوازم داخلی خودرو تبدیل می‌کنند.

جایگزین های مصنوعی برای چرم برای چندین سال وجود داشته است – مانند پلی اورتان (PU). در حالی که در شاخص هیگ امتیاز بهتری نسبت به چرم دارد و امتیازات کمتری برای گرم شدن کره زمین و آلودگی دارد، دفع PU مشکلات زیست محیطی خود را ایجاد می کند.

 راه‌حل‌های پایدارتری از گروه‌های بین‌المللی مواد شیمیایی در دست توسعه هستند – چرم‌های مصنوعی مرغوب و جیر که از پلی‌استر بازیافت شده و با استفاده از رنگ‌های غیر سمی برای استفاده در پوشاک، کفش و لوازم جانبی استفاده می‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.