خرید زئولیت معدنی در یزد باعث ریزش ارز شد

غربال های مولکولی منحصر به فرد بودن زئولیت ها در ابعاد دقیق منافذ و حفره های داخلی تعریف شده است. برای هر نوع سنگ، این ویژگی ها فردی است.

کریستال ها قادرند مولکول ها را با جذب یا دفع مواد مختلف کالیبره کنند. به عنوان مثال، سزیم یا استرانسیوم رادیواکتیو از آب حذف می شود و اجزای دیگر را “پرش” می کنند. آگلومراهای زئولیت قادرند آب یا سموم را به نصف حجم خود جذب کنند.

استخراج زئولیت معدنی در سراسر کره زمین انجام می شود. بزرگترین ذخایر روسیه، در اورال است. منطقه Kemerovo و منطقه Krasnoyarsky غنی از سنگ هستند.

سهام “سنگ های جوشان” در ژاپن، ایسلند، کشورهای آفریقایی قرار دارد. این نژاد کم عمق است، اغلب انواع مختلف ماده معدنی در یک مکان یافت می شود.

حوزه های کاربرد
به لطف خواص منحصر به فرد سنگ، تقاضای زیادی برای آن وجود دارد. فرآوری زئولیت طبیعی و سنتز ماده معدنی در جریان قرار می گیرد. این ماده معدنی مورد تقاضای چندین صنعت است.

زئولیت

ساخت و ساز. با چنین افزودنی، بتن قوی تر می شود، سریع تر سخت می شود.
شیمیایی. آنها به عنوان کودهای معدنی یا اجزای آنها استفاده می شوند: آنها از تشکیل مواد سست جلوگیری می کنند، انواع صیقلی بادوام تر را ایجاد می کنند.

مواد خام برای مدت طولانی تری ذخیره می شوند. به جای فسفات های خطرناک برای محیط زیست، آنها به پودرهای لباسشویی، سایر مواد شوینده اضافه می شوند که خواص مصرف کننده را بهبود می بخشد.

تولید و فرآوری روغن. مواد معدنی برای حذف اجزای گوگردی، دمینرالیزاسیون، کم آبی به مواد خام اضافه می شوند. کاتالیزور برای پالایش نفت.

مسکن و خدمات عمومی. برای تصفیه آب آشامیدنی و فاضلاب. آب لوله نرم تر می شود. زئولیت ها در مواردی استفاده می شوند که نیاز به از بین بردن سریع رطوبت در فضاهای بزرگ یا مناطق تولیدی باشد.

یک ماده معدنی فنی به عنوان پرکننده در تولید پلاستیک، لاستیک، پارچه های روغنی، چرم استفاده می شود. در یک ظرف ساخته شده از مقوای زئولیت، سبزیجات و میوه ها برای مدت طولانی تری نسبت به نمونه معمولی نگهداری می شوند.

مزایای زئولیت ها توسط حوزه های اصلی صنعت شناخته شده است. کودهای معدنی و مواد افزودنی مورد تقاضا هستند:

زئولیت اجازه لخته شدن کودهای شل را نمی دهد، کودهای دانه بندی شده آنها را قوی تر می کند. کودهای معدنی سنتی با منیزیم، مگگنز، آهن، کبالت و سایر ریز عناصر موجود در زئولیت غنی شده اند.

محصولات کشاورزی، گیاهان دیگر تقریباً مواد مضر را از خاک جذب نمی کنند، کمتر بیمار می شوند، عملکرد بیشتری دارند.
خاک های اشباع شده با مواد مغذی، باروری و سایر شرایط را بازیابی می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.