خوردن بادام زمینی سنجابک موجب ایجاد بیماری نقرس در کودکان می شود

همه آجیل ها سالم و مغذی هستند و همه متخصصان تغذیه توصیه می کنند که آنها را به عنوان میان وعده ترجیح دهیم. اما چرا بادام به عنوان ابر غذایی که باید هر روز بخوریم در میان آنها برجسته است؟

بادام زمینی سنجابک مقدار زیادی مواد مغذی، فیبر، پروتئین، چربی تک غیراشباع و 37 درصد از نیاز روزانه به ویتامین E را ارائه می‌کند.

اما روزی چند عدد بادام بخوریم تا بیشترین فواید را ببریم؟

یک مطالعه بالینی در مورد ارزش غذایی و تأثیر بادام بر بدن ما نشان داد که این میوه خاص می تواند به بهبود کلسترول HDL “خوب” کمک کند. در این مطالعه، شرکت کنندگانی که قبلاً بیماری عروق کرونر قلب داشتند 10 گرم مصرف کردند.

بادام در روز علاوه بر بهبود کلسترول، این مطالعه همچنین نشان داد که مقادیر خاصی از بادام می تواند به کاهش تری گلیسیرید و کلسترول LDL کمک کند. بادام همچنین به کاهش شاخص تصلب شرایین کمک می کند که با التهاب مزمن و بیماری های قلبی عروقی مرتبط است.

بادام

4 دلیل دیگر برای خوردن 10-15 بادام در روز

شما یک دوز «سنگین» آنتی اکسیدان دریافت خواهید کرد که با رادیکال های آزاد، یک عامل خطر شناخته شده برای سرطان، پیری زودرس و سایر بیماری ها مبارزه می کند.

ویتامین E از غشای سلولی در برابر آسیب محافظت می کند و از بدن شما در برابر آلزایمر، بیماری های قلبی و انواع مختلف سرطان محافظت می کند.

اگر دیابت دارید، بادام غذای بسیار خوبی است. آنها سرشار از پروتئین، فیبر و چربی های خوب هستند در حالی که مقدار کمی کربوهیدرات دارند. آنها همچنین حاوی مقدار زیادی منیزیم هستند، فلزی که مسئول بیش از 300 فرآیند در بدن است، از جمله کنترل سطح قند.

منیزیم موجود در بادام همچنین به کنترل فشار خون و فشار خون بالا کمک می کند، یک بیماری پزشکی مرتبط با سکته مغزی، نارسایی کلیه و حملات قلبی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.