خوردن شیشه پاک کن تاژ موجب افزایش قد سریع کودکان می شود

اگر کسی شیشه پاک کن تاژ خورد، فوراً با کنترل سم تماس بگیرید. کودکان به ویژه در معرض خطر نوشیدن شیشه پاک کن تاژ هستند.

زیرا بسیاری از آنها آبی رنگ هستند و شبیه آبمیوه یا نوشیدنی های ورزشی هستند. علاوه بر این، استفاده از بطری اسپری برای کودکان آسانتر از باز کردن یک بطری تمیزکننده با درب است که این خطر را افزایش می دهد.

اگر مشکوک هستید که کودک یا فرد دیگری شیشه پاک کن تاژ مصرف کرده است، از علائمی که ممکن است آن فرد تجربه کند و اقداماتی که می توانید برای کمک به آنها انجام دهید آگاه باشید.

هر برند شیشه پاک کن تاژ دارای فرمولاسیون های متفاوتی است و حتی فرمول های متفاوتی در داخل یک برند مانند شیشه پاک کن تاژ وجود دارد.

مواد سمی که در مورد شیشه پاک کن یا مسمومیت با شیشه پاک کن تاژ بیشتر نگران هستند عبارتند از آمونیاک، اتانول، ایزوپروپیل الکل و متانول. علاوه بر این، بسیاری از فرمول ها شامل رنگ های رنگی و عطرهایی هستند که می توانند باعث تحریک شوند.

خطر مسمومیت خطرناک با شیشه پاک کن کم است و علائم مربوط به نوشیدن شیشه پاک کن می تواند خفیف باشد. علائم ممکن است شامل ناراحتی معده، استفراغ و تحریک دهان و گلو باشد.

شوینده

با این حال، اگر مقادیر زیادی، به ویژه نوعی شیشه پاک کن با مواد سمی مصرف شود، می تواند علائم جدی داشته باشد. علائم جدی‌تر مسمومیت شامل درد و تورم شدید گلو، آسیب به مری، استفراغ یا مدفوع خونی، کاهش ناگهانی فشار خون، مشکل در راه رفتن و کما است.

اگرچه علائم نوشیدن شیشه پاک کن عموماً خفیف است، بهتر است فوراً با مرکز کنترل سموم محلی خود یا خط تلفن ملی کمک سموم به شماره 1-800-222-1222 تماس بگیرید.

به خصوص برای کودکان یا اگر نمی دانید چقدر بوده است. مصرف شده است. اگر علائم شدید هستند، مانند مشکل در تنفس یا از دست دادن هوشیاری، با 911 تماس بگیرید.

مرکز کنترل سم می خواهد مواد تشکیل دهنده شیشه پاک کن مصرف شده، مقدار مصرف شده و سن و وزن فرد مسموم را بداند. می توانید از فرد بخواهید دهان خود را بشویید و تا زمانی که فرد قادر به بلعیدن بدون مشکل باشد می توانید یک لیوان آب یا شیر به او بدهید.

با این حال، شما نباید اقدام به استفراغ کنید یا داروی دیگری تجویز کنید، مگر اینکه توسط پزشک دستور داده شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.