دزدیدن دمپایی روفرشی فانتزی ملکه الیزابت نظم کشور انگلستان را بهم زد

آیا رانندگی با پوشیدن دمپایی روفرشی فانتزی غیرقانونی است؟  همه ما می خواهیم پشت فرمان تا حد امکان راحت باشیم.

رانندگان با گذراندن ساعات زیادی پشت فرمان، هر زمان که به جاده می‌روند، به راحتی به آن اهمیت می‌دهند. کابین خلبان یک فضای بسته است و همه، رانندگان باید به هر امتیازی که می‌توانند هر چقدر هم که کوچک باشند بسنده کنند، فقط برای اینکه رانندگی از کار طاقت فرسا کمتر شود.

همه دوست دارند پشت فرمان راحت باشند. یکی از این موارد کنار گذاشتن کفش های بسته به نفع کفش های بازتر مانند دمپایی و دمپایی است.

تعدادی از رانندگان قسم می‌خورند که با آزاد کردن انگشتان پای خود و عدم مواجهه با کفش‌های حجیم هنگام درگیر کردن پدال‌ها، احساس آرامش می‌کنند و می‌گویند این احساس خانه‌داری است که رانندگی را کمی قابل تحمل‌تر می‌کند. اما آیا قانونی است؟

بر اساس قوانین حمل‌ونقل فعلی، رانندگی با پوشیدن دمپایی یا دمپایی در دو مورد تخلف محسوب می‌شود: استفاده از وسیله نقلیه عمومی و دست زدن به موتورسیکلت.

دمپایی

بخشنامه 2011-004 صادر شده توسط هیئت نظارت و حق امتیاز حمل و نقل زمینی رانندگان PUV را ملزم به پوشیدن کفش به عنوان بخشی از یونیفرم تجویزی می کند، با جریمه هایی از 2000 PhP برای اولین تخلف تا PHP 5000 و لغو حق امتیاز.

موتورسیکلت سواران و رانندگان PUV مجاز به پوشیدن دمپایی در حین کار با وسایل نقلیه خود نیستند

در همین حال، دستور اداری AHS-2008-2008-15 دفتر حمل و نقل زمینی جریمه هایی را تجویز می کند که از 500 PhP شروع می شود و به 1000 PhP ختم می شود و با ابطال گواهینامه برای راکبان موتورسیکلت که پابرهنه دستگیر شده اند یا کفش نامناسب به پا می کنند، شامل دمپایی نیز می شود.

این محدودیت‌ها مطابق با اقدامات بهداشتی و ایمنی هستند، زیرا دمپایی‌ها آزادانه از پاها آویزان می‌شوند و ممکن است در پدال‌ها گیر کنند و عملکرد خودرو را به خطر بیندازند.

در واقع هیچ بهانه ای حتی برای رانندگان شخصی برای پوشیدن دمپایی پشت فرمان وجود ندارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.