رونمایی از اجاق گاز فردار هوشمند در جهان غوغا به پا کرد!

اجاق گاز یک وسیله آشپزخانه است که از گاز طبیعی یا پروپان به عنوان منبع سوخت استفاده می کند.

اجاق گاز فردار از طریق تشعشعات مشعل هایی که در داخل اجاق قرار دارند، غذا را گرم می کنند.

گاز احتراق نیز مقدار کمی رطوبت آزاد می کند که در هوا به گردش در می آید.

محدوده گاز وسیله ای است که هم شامل اجاق گاز و هم اجاق گاز با شعله باز است.

اجاق برقی یک وسیله آشپزخانه است که به جای گاز با برق کار می کند.

اجاق

برای سال‌ها، بسیاری از مجموعه‌های برقی دارای اجاق‌هایی با سیم‌پیچ‌های برقی بودند. مدل‌های جدیدتر از اجاق‌های صاف و القایی استفاده می‌کنند.

مانند اجاق های گازی، اجاق های التقاطی دارای عناصر حرارتی داخلی هستند که غذا را از طریق تشعشع گرم می کنند.

اگر در حال بازسازی یا ساختن یک خانه جدید هستید، ممکن است بین اجاق گاز و برقی یکی را انتخاب کنید.

 در اینجا چند تفاوت وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • در دسترس بودن : اکثر خانه ها می توانند اجاق برقی را در خود جای دهند. برای نصب اجاق گاز، باید یک خط گاز طبیعی به آشپزخانه خود راه اندازی کنید. قبل از در نظر گرفتن سایر عوامل، دریابید که آیا خانه شما می تواند اجاق گاز را در خود جای دهد یا خیر.
  • اجاق گاز: بسیاری از آشپزها اجاق گاز را ترجیح می دهند تا بتوانند غذاها را مستقیماً روی شعله ذغال کنند. بالا و پایین بردن شعله یک تجربه آشپزی بصری را فراهم می کند. با این حال، اجاق‌های برقی پتانسیل توزیع یکنواخت‌تر گرما را دارند. شاید مجبور نباشید بین اجاق گاز برقی و اجاق گاز یکی را انتخاب کنید. محدوده های دوگانه سوز دارای اجاق های برقی و اجاق گاز هستند.
  • هزینه ها : هزینه اولیه یک اجاق گاز بیشتر به این بستگی دارد که آیا مدل جدیدتر است و چه ویژگی هایی نسبت به منبع سوخت آن دارد. با این حال، هزینه های عملیاتی برای کوره های گازی کمتر است. کوره های گازی نسبت به اجاق های برقی از نظر انرژی کارآمدتر هستند و گاز طبیعی به طور کلی ارزان تر از برق است. با این حال، اجاق‌های الکتریکی این پتانسیل را دارند که با منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی خورشیدی یا بادی کار کنند.
  • رطوبت : مشعل های گازی هنگام سوختن مقداری رطوبت را در هوا آزاد می کنند که می تواند به مرطوب نگه داشتن کیک ها و پای ها کمک کند. فرهای برقی گرمای خشک تری تولید می کنند که به ترد شدن غذاهای برشته کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.