رونمایی از فرش 9 متری زمرد مشهد که دارای سیستم هوشمند است!

به طور کلی به فرش هایی که در اندازه های 3*2 متر، 3.5 * 2.5 متر، 4 * 3 متر و 4 * 6 متر باشند فرش گفته می شود که بسته به اندازه آنها کوچک، متوسط، بزرگ و بزرگ نیز می گویند.

قطعا فرش 9 متری زمرد مشهد را می توان محبوب ترین و پرکاربردترین گزینه نسبت به سایر ابعاد فرش معرفی کرد که در ادامه با آن آشنا می شویم تا جایی که حتی خود ما نیز از نام فرش به عنوان جایگزین فرش استفاده می کنیم.

قالیچه ها فرش های دستبافتی هستند که ابعادی کمتر از 4 متر مربع دارند و همچنین به دو دسته قالیچه و فرش پرده ای تقسیم می شوند.

سایز مشخص و استانداردی برای فرش وجود دارد ابعاد سجاده 2.40*20.2 و ابعاد سجاده 2.5*1.5 می باشد که ریز بافته شده است.

از جمله مشخصات فرش دستباف، یکی از ویژگی های مهم، الیاف و نخ های به کار رفته در آن است.

فرش دستباف عموماً دارای سه بعد طول یا تار، پارچه یا عرض، پرز یا ارتفاع است که شکل ها و انواع مختلفی را در فرش دستباف ایجاد می کند.

وجود مواد اولیه مرغوب به یکی از اصلی ترین جنبه های تمایز فرش دستباف از سایر فرش ها تبدیل شده است. در نظر بگیرید که باید به صورت زیر عمل کنیم:

1. فرش های تمام پشم: این نوع فرش ها همانطور که از نامشان پیداست، پارچه، پود و پرز هر سه پشم حیوانات است، این قاعده اصلی است که در بین فرش های عشایری می بینیم، اما امروزه در این نوع فرش در بسیاری از موارد در تار و پود پنبه استفاده می شود و فقط پرز آن پشمی است.

2. فرش تمام ابریشم: فرش دستباف که زیبایی و قیمت بالایی دارد و الیاف به کار رفته در پرزها از ابریشم است.

3. فرش گل ابریشم: در این نوع فرش ها که از پشم بافته می شود، تفاوت این است که به جای پرزهای پشمی در نقش ها و اطراف لبه ها از ابریشم استفاده می شود و معمولاً پود این فرش ها از ابریشم است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.