شلنگ اجاق گاز موجب جلوگیری از ترکیدن ساختمان 20 طبقه ای در کرج شد

هنگام انتخاب شلنگ اجاق گاز و یا هوا مناسب برای کاربرد شما، طیف وسیعی از مواد موجود است. برخی از متداول ترین مواد شیلنگ مورد استفاده در زیر مورد بحث قرار می گیرند:

شلنگ لاستیکی

لاستیک متداول ترین مواد مورد استفاده است و انتخابی ارزان برای شیلنگ های هوا و شلنگ اجاق گاز است. این شیلنگ ها قوی، انعطاف پذیر، بادوام هستند و می توانند تغییرات گرما و دما را تحمل کنند.

ترکیبات لاستیکی مانند EPDM و NBR نیز انتخاب خوبی برای شیلنگ های هوا و شلنگ اجاق گاز هستند. لاستیک EPDM مقاومت زیادی در برابر حرارت، دما و ازن ایجاد می کند. به طور مشابه، NBR در برابر روغن و مواد شیمیایی مقاوم است.

با این حال، لاستیک نمی تواند نفوذپذیری صفر داشته باشد و نمی تواند برای کاربردهایی که به خلوص بالا نیاز دارند استفاده شود. یک گاز با خلوص بالا دارای مقدار کمی گازهای دیگر است که کیفیت آنها را بهتر می کند.

مواد نفوذ پذیر ممکن است با جمع آوری آلاینده ها، کیفیت چنین گازهایی را به خطر بیندازند.

شلنگ

شیلنگ پی وی سی

پی وی سی ماده ای است که به طور گسترده ای برای کاربرد عمومی شیلنگ هوا و شلنگ اجاق گاز استفاده می شود. شیلنگ های PVC ارزان، بادوام و سبک وزن هستند.

آنها سبک وزن هستند، بنابراین، برای استفاده در فضای باز یا در ارتفاعات بیشتر عملی هستند. با این حال، شلنگ اجاق گاز PVC برای استفاده در دمای سردتر توصیه نمی شود، زیرا در چنین دمایی مستعد پیچ خوردگی یا ترک خوردن هستند.

شلنگ PTFE

شیلنگ های PTFE برای کاربردهای صنعتی با فشار بالا مناسب هستند. آنها بادوام، انعطاف پذیر و مقرون به صرفه هستند. برای کاربردهایی که به خلوص بالا نیاز دارند، PTFE را می توان در معرض فرآیند “پس از پخت” قرار داد.

در طی این فرآیند، PTFE دوباره در دما و فشار کنترل شده پردازش می شود. این به افزایش تعداد پیوندهای مولکولی، افزایش استحکام و همچنین ضخامت دیواره شلنگ و در نتیجه کاهش انتشار کمک می کند.

انتشار زمانی اتفاق می افتد که مولکول های گاز به دلیل وزن مولکولی کوچکتر می توانند به راحتی از منافذ شیلنگ خارج شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.