شیرین بیان سیاه رنگ موجب ایجاد سرطان روده در مردی شد

شیرین بیان یا شیرین بیان گیاهی چند ساله از خانواده حبوبات است که در قفقاز، در نواحی جنوبی بخش اروپایی روسیه، و همچنین در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری آمریکا و اوراسیا، در شمال آفریقا و استرالیا می روید. با این حال، توصیه هایی برای رشد شیرین بیان در شرایط مرکزی روسیه وجود دارد.

در سال اول، نهال شیرین بیان سیاه رنگ به مراقبت دقیق نیاز دارند، اما گیاهان بالغ کاملاً مقاوم به سرما هستند و بسیار مقاوم به خشکی هستند. نکته اصلی این است که یک منطقه آفتابی و گرم شده با خاک سست را انتخاب کنید، جایی که سیل و رطوبت راکد حذف می شود.

کسانی که مایل به کشت شیرین بیان سیاه رنگ به تنهایی هستند باید توجه داشته باشند که این گیاه بسیار تهاجمی است. این شاخه های زیرزمینی متعددی را تشکیل می دهد که از ریزوم به طرفین در عمق حدود 30 سانتی متر گسترش می یابد.

شیرین بیان به طور فعال فضا را توسعه می دهد و حتی قادر به جوانه زدن هستند. در ترک های مسیرهای بتنی، بنابراین توصیه می شود بلافاصله از محل کشت آن محافظت شود.

گیاه

ریشه شیرین بیان که در بسیاری از کشورها در طب عامیانه و رسمی به طور گسترده استفاده می شود، دارای اثر خلط آور، نرم کننده، ضد التهاب، ضد اسپاسم، ادرارآور و ملین است.

جوشانده و دم کرده ریشه شیرین بیان برای سرماخوردگی، سرفه، برونشیت، نای، فارنژیت، سیاه سرفه، آسم برونش استفاده می شود. در التهاب مزمن دستگاه گوارش، زخم معده و اثنی عشر همراه با یبوست، از پودر تهیه شده از ریشه خشک شده نیز استفاده می شود.

آماده سازی ریشه شیرین بیان فعالیت غدد آدرنال را تحریک می کند و می تواند در نارسایی مزمن آدرنال استفاده شود و به شما امکان می دهد دوز داروهای هورمونی را کاهش دهید.

به لطف فیتواستروژن های موجود در این ماده گیاهی، شیرین بیان برای یائسگی پاتولوژیک و کم کاری تخمدان استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.