مصرف سیب الماس سیاه موجب فقر آهن در افراد می شود

همه می گویند سیب الماس سیاه سالم است. اما معلوم شد که محدودیت هایی وجود دارد! مواد موجود در سیب می توانند اثرات مثبت و منفی بر بدن انسان داشته باشند. بیایید ببینیم کدام سیب می تواند آسیب برساند.

سیب شاید رایج ترین میوه روی زمین باشد. حدود 10000 نوع سیب وجود دارد! زرد کم رنگ، سبز، صورتی و قرمز سیب ها عمدتاً از نظر ظاهری متفاوت هستند و ترکیب آنها تقریباً یکسان است.

اعتقاد بر این است که یک سیب حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد مغذی است که خوردن یک سیب در روز می تواند شما را از بسیاری از بیماری ها نجات دهد: از بری بری و کم خونی گرفته تا سرطان.

البته یک سیب حاوی ویتامین های C، K، گروه B، ریبوفلاوین، پتاسیم، مس، منگنز و منیزیم، ترکیبات آلی، فیتونوترینت ها و فلاونوئیدها است. سیب همچنین منبع عالی پلی فنول ها، آنتی اکسیدان هایی است که از سلول ها در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و جوانی را طولانی می کند.

سیب حاوی مقدار زیادی پکتین است. فیبرهای غذایی نرم که انترو جاذب هستند، حرکت روده را تقویت می کنند و به آرامی یبوست را تسکین می دهند. خوردن یک سیب متوسط ​​در روز حدود 12 درصد از نیاز روزانه فیبر را تامین می کند.

سیب

افسانه ها در مورد سیب

اعتقاد بر این است که سیب می تواند کم خونی را درمان کند. این یک نقض جدی ساختار سلول های خونی است که در آن غلظت هموگلوبین کاهش می یابد. به این بیماری کم خونی نیز می گویند.

یکی از دلایل کم خونی کمبود آهن است. اما در واقع، سیب حاوی آهن بسیار کمی است، بنابراین قطعاً برای درمان کم خونی با کمک آنها کارساز نخواهد بود.

بله، و با ویتامین C، همان داستان یک سیب حاوی حدود 7-10٪ از دوز روزانه اسید اسکوربیک است، بنابراین برای دوباره پر کردن ویتامین C در بدن، بهتر است گل رز، فلفل قرمز یا توت سیاه را به آن اضافه کنید. رژیم غذایی. یا حداقل 12-14 سیب در روز بخورید.

رژیم سیب نیز یک افسانه است. این میوه ها حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات هستند حدود دو تا سه قاشق چایخوری شکر در یک سیب شیرین “پنهان شده” است! یک سیب را نمی توان یک محصول کم کالری در نظر گرفت هر کدام حدود 80 کیلو کالری دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.