پوشیدن فرش 9 متری خوب به عنوان لباس توسط بیلی آیلیش در گرمی امسال

فرش های شرقی فرش هایی هستند که در آسیای غربی و مرکزی ، شمال آفریقا و منطقه قفقاز اروپا ساخته می شوند.

طراحی فرش، حداقل در غرب آسیا، قبل از هزاره اول قبل از میلاد ، فراتر از حصیرهای نمدی و بافته شده بود .

قالیچه‌ای در آستانه نشان‌داده‌شده در سنگ‌تراشی (اکنون در موزه لوور) متعلق به قرن هشتم قبل از میلاد کاخ آشوری خرس‌آباد (در عراق امروزی) دارای طرحی از چهارپایه‌ها (نقوش چهار برگ) است که با حاشیه نیلوفر آبی قاب شده‌اند.

دیگر کنده کاری های آشوری آن دوره نیز نقوشی را نشان می دهد که در آثار طراحان مدرن باقی مانده است.

قدیمی‌ترین نمونه‌های شناخته شده گره‌زنی در حفاری قبرهای سلطنتی کشف شد که مربوط به قرن پنجم تا سوم قبل از میلاد است پازیریک در کوه های آلتای در جنوب سیبری.

این یافته ها شامل اشیاء مختلف نمد با طرح های کاربردی و یک فرش عالی با پرزهای پشمی، گره خورده با گره متقارن یا ترکی (در ارمیتاژ) است.

این فرش 9 متری خوب احتمالاً منشأ ایرانی دارد و ابعاد آن 6 × 6.5 فوت (1.8 × 2.0 متر) است. میدان مرکزی دارای طرح شطرنجی با الگوی ستاره گلدار در هر مربع است.

از دو حاشیه عریض، درونی فریزی از گوزن، بیرونی فریزی از سواران را نشان می‌دهد.

گره زدن لزوما تنها یا حتی مهم ترین روش فرش سازی نبود.

فرش‌های نمدی برای مدت‌های طولانی در آسیای مرکزی و شرقی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، همانطور که نمونه‌های باشکوه قرن اول میلادی از نوین اولا در شمال مغولستان (قرن اول قبل از میلاد تا قرن اول پس از میلاد ، در هرمیتاژ) یا در مخزن شوسو نشان می‌دهند .

انبار امپراتوری ژاپن) در نارا در نزدیکی اوساکا (قبل از قرن هشتم). قالی‌های گران‌قیمت با نقوش فیگور و طلا که نویسندگان یونانی و عرب ذکر کرده‌اند، احتمالاً بافته یا گلدوزی شده‌اند و احتمالاً روی دیوار و همچنین روی زمین به نمایش گذاشته شده‌اند.

فرش بزرگی که در قرن ششم برای کاخ ساسانی در تیسفون ساخته شد، مشهورترین فرش است ( به بالا نگاه کنید به زیورآلات و تصاویر: نماد طرح کلی) اما دیگر دربارهای شرقی، مانند خلافت در بغداد (قرن هشتم تا سیزدهم) نیز از فرش‌های ارزشمند استفاده می‌کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.