چوب روسی یولکا هرگز نخواهد سوخت!

بهترین چوب روسی که وزن سبکی دارد و بسیار مقرون به صرفه است و به همین دلیل در ساخت ام دی اف، نئوپان و تخته چندلا استفاده می شود، چوب ساسنا نام دارد که از خانواده درختان کاج است.

قبل از انتخاب چوب برای هر منظوری از جمله ساخت تجهیزات و طراحی دکوراسیون، باید به ویژگی های چوب توجه کنیم تا بر اساس مزایا و معایب، بتوانیم نوع مناسب مورد نظر خود را انتخاب کنیم.

مهمترین مزایای چوب روسی یولکا عبارتند از:

  • چوب روسی انعطاف بسیار بالایی دارد و همین امر باعث شده تا بتوان طرح های مختلفی را روی آن اجرا کرد و کارایی آن را افزایش داد.
  • چوب روسی علیرغم اینکه بسیار مستحکم است، وزن سبکی دارد و به همین دلیل می توان از آن برای پوشش دیوار و حتی طراحی سقف استفاده کرد.
  • یکی دیگر از مزایای چوب روسی رنگ پذیری آن است. اگرچه نجاران همیشه رنگ طبیعی چوب را توصیه می کنند، اما گاهی اوقات بر اساس هدفی که در نظر داریم رنگ آن را تغییر می دهیم. رنگ پذیری چوب روسی عالی است.

  • قطعا موضوع قیمت برای همه ما بسیار مهم است. چوب روسی نسبت به سایر چوب های موجود در بازار که برای تزئین یا ساخت و ساز استفاده می شود، قیمت مناسب تری دارد. در واقع می توانید چوب با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کنید.
  • یکی از ویژگی های چوب که برای همه نجاران بسیار حائز اهمیت است، ظرفیت بالای آن در پرداخت، میخکوبی و چکش کاری است که مزیت ویژه ای دارد. چوب روسی این ویژگی را دارد.

با وجود مزایای ذکر شده برای چوب روسی ، این نوع چوب دو عیب عمده دارد:

  • نجاران ممکن است هنگام کار با چوب روسی حساسیت و واکنش های تنفسی یا پوستی داشته باشند، به همین دلیل باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و از ماسک و دستکش استفاده کنند.
  •  همچنین این چوب ها مقاومت خوبی در برابر حشرات ندارند، بنابراین اگر چوب در زمان پرداخت عایق بندی خوبی نداشته باشد یا حشرات داخل خانه وجود داشته باشد، قطعا چوب روسی بهترین انتخاب برای لانه سازی حشرات است و به مرور زمان قهوه ای می شود.

لکه هایی روی چوب ظاهر می شود که ناشی از رشد و تکثیر حشرات در داخل چوب است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.