کاشی و سرامیک سمنان با تغییر دمای هوای محیط رنگ عوض می کند

کاشی و سرامیک سمنان صفحاتی با فرمت های مختلف هستند که از مواد سرامیکی تشکیل شده و برای پوشش کف و دیوار استفاده می شود. صفحات کاشی “عناصری با سطح صاف هستند که در آنها طول اضلاع بسیار بیشتر از ضخامت است.”

کاشی و سرامیک سمنان می تواند فرمت های مختلفی داشته باشد از “موزاییک”، زمانی که مساحت یک کاشی کمتر از 90 سانتی متر مربع است، تا دال های بزرگ با ضلع 1 متر، ضخامت آن از حدود 5 میلی متر متغیر است.

برخی از انواع کوچک کاشی و سرامیک سمنان با فرمت برای روکش دیوار تا 20-25 میلی متر در کاشی های اکسترود شده و کاشی های با فرمت بزرگ.

اصطلاح “سرامیک” به ماهیت ماده ای که کاشی از آن ساخته شده است اشاره دارد.

کلمه “سرامیک” به محصولات ساخته شده از مخلوط خاک رس، ماسه و سایر مواد طبیعی اشاره دارد. پس از آماده شدن مخلوط، شکل مورد نیاز به آن داده می شود، پس از آن، مواد خالی در دمای بالا از 900 تا 1250 درجه سانتیگراد، بسته به نوع محصول پخته می شوند.

کاشی

در زندگی روزمره، مردم توسط تعدادی از محصولات سرامیکی احاطه شده اند: ظروف بشقاب، فنجان، محصولات بهداشتی مانند دستشویی، بیده، توالت، محصولات ساختمانی مانند آجر، کاشی، بلوک های توخالی و غیره.

تولید کاشی و سرامیک سمنان از زمان های بسیار قدیم سابقه خود را دارد. سرامیک ها نیز یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین مواد هستند: مواد سرامیکی خاص به طور فزاینده ای در صنایع الکترونیک، مهندسی مکانیک، انرژی هسته ای، صنایع شیمیایی و غیره رواج پیدا می کنند.

کاشی و سرامیک سمنان در مقایسه با سایر انواع مواد، نتیجه واکنش ها و فرآیندهایی است که در مخلوطی که کاشی از آن ساخته می شود، در هنگام پخت در دمای بالا رخ می دهد.

چنین واکنش هایی منجر به تشکیل یک ساختار نیمه شیشه ای با چگالی متفاوت با اتصالات داخلی قوی، یعنی تشکیل یک ماده “سخت” می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.